blog - Sen x 2

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Sen x 2...
Napisano 04-05-2005 11:12
, przez hataga
Czy śniliście kiedyś kilkakrotnie ten sam sen?
Tak, mi to sie pare razy zdazylo...
Napisano 24-01-2021 14:11:41
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Tak, mi to sie pare razy zdazylo...
Napisano 04-05-2005 12:49
Tak, mi to sie pare razy zdazylo.
mnie zdarza się to dosyć często...
Napisano 04-05-2005 18:33
, przez WashuA
mnie zdarza się to dosyć często:)
mam kilka takich snów, które powtarzają mi się raz na jakiś czas, bez najmniejszej regularności:)
Witam...
Napisano 05-05-2005 14:35
Witam!
Sny i zycie po smierci jest wielka zagadka.
Na pewno istnieje cos takiego jak przechodzenie z ciała do ciała.
Kazdy człowiek ma 9 zyc, mysle po to aby naprawiac błędy po sobie.
Bardzo czesto zdarza sie tak, ze juz jakis fragment w zyciu wydaje nam sie przezyty, ze to juz było, napodstawie badan wielkich ekspertów stwierdzono ze istnieje zecyie po smierci, i z zyjemy kilka razy.
Pozdrawiam ciepło
Alicja
Sny- 2 razy...
Napisano 06-05-2005 17:30
, przez Iwetta
Ja tam nie wierzę w reinkarnację, ale szczególnie ostatnio zdarzają mi się bardzo znajome momenty w moim życiu, tzn. czuję się jakbym przeżywała 2 razy to samo. Zdaje mi się, że tak samo jest ze snami!
Sytuacje, kiedy wydaje nam się, że jakie...
Napisano 06-05-2005 18:59
, przez WashuA
Sytuacje, kiedy wydaje nam się, że jakieś zdarzenie miało miejsce w bliżej nieokreślonej przeszłości zostały już wytłumaczone przez naukowców - nie pamiętam dokładnie, o co chodziło, ale zdaje się, że ma to związek z połączeniami między neuronami:)
No jasne...
Napisano 08-05-2005 20:11
Mnie sie sny powtarzaja nawet po 7 razy.Pisałam na jednej stronce o tym,a tam poinformowali mnie,że taka sytuacja świadczy o tym,że jakąś sprawę mamy niezałatwioną.No ale co może oznaczać,np.walka z tygrysami??? :lol:
Ja zazwyczaj mam takie sny co sie ...
Napisano 09-05-2005 08:55
, przez marron
Ja zazwyczaj mam takie sny co sie powtarzaja kilka nocy pod rzad czasem mam ich dosyc, lecz miewam tez dziwne sny ktore po paru dniach czasem miesiacach a czasem nawet dluzej staja sie prawda. to znaczy wszystko co mi sie snilo dzialo sie na prawde nawet slowa wymawiane przezemnie i moich znajomych a nawet obcych ludzi sa identyczne mam wrazenie ze mam dezawu a to jest straszne!!
Sny są dziwne...
Napisano 09-05-2005 10:50
MI CZĘSTO ZDARZA SIĘ, ŻE TEN SAM SEN ŚNI SIĘ CO NOC. CHOCIAŻ OSOBIŚCIE NIE UWAŻAM, ABY SNY PRZEPOWIADAŁY PRZYSZŁOŚĆ COŚ W TYM MOŻE BYĆ... CZASEM ZDARZA MI SIĘ, ŻE COŚ ROBIĘ I MAM WRAŻENIE, ŻE JUŻ BYŁAM W IDENTYCZNEJ SYTUACJI... MOŻE COŚ W TYM JEST...
sny...
Napisano 09-05-2005 15:06
, przez Oliwka
mi się zdażyło kilka razy, że śnił mi się ten sam sen :wink: zdarzenia w nim były identyczne z tymi co śniły mi sie wcześniej :!:
wogóle uważam że sny to naprwdę fascynująca część naszego życia :P
Bardzo często śni mi się namiot... nie ...
Napisano 09-05-2005 17:55
Bardzo często śni mi się namiot... nie wiem, co on może oznaczać, podejrzewam że to pozostałości wspomnień, po wydarzeniach z wakacji :)
ja tez tak mam. niestety sa to same ...
Napisano 09-05-2005 19:37
, przez g_oosia
ja tez tak mam. niestety sa to same koszmary:/ znam te sny juz na pamiec:((((((
Ja mam wlasnie takie cos, ze moj sen ...
Napisano 10-05-2005 11:15
, przez Kasia
Ja mam wlasnie takie cos, ze moj sen sprawdza sie po jakims czasie, nawet po kilku latach. Deżawu jest wytlumaczone naukowo? ktos to wie? bo mnie to caly czas przesladuje...
pewnie ,czasem jeszcze mam takie sny np ...
Napisano 10-05-2005 15:30
, przez Novika19
pewnie ,czasem jeszcze mam takie sny np jakiegoś miejsca w którym nigdy nie byłam, a potem za jakiś czas znajde sie w tym miejscu w rzeczywistości i niewiem skąd go znam.. dziwi mnie to ale niestety raz już tak miałam;/
czasem śni mi sie że jestem w jakimś ...
Napisano 12-05-2005 22:00
, przez e-siecia
czasem śni mi sie że jestem w jakimś miejscu potem ide dalej i w rzeczywistości to miejsce jest np bardzo daleko od tego w którym przed chwilą byłem a mózg tak to skleca że wszystko sie zgadza :) (może mózg pomija nudną droge z miejsca A do B i od razu nas przerzuca :D:D, nie wiem) :) Co do powtarzania sie snów zajrzyjcie do topicu "Opowiedz swój sen : )" tam mam ważne pytanko :) (na samym dole mojego postu). Może też mieliście taki sen i czasem nie raz :) (bo to co tam pisałem to śniło mi sie pare razy)
sny...
Napisano 14-05-2005 20:44
, przez beata2603
Ja miałam dwa sny które śniły mi sie dwa razy. Było to dosyć dawno ok 2-3 lata temu. Jednak mogłabym je opowiedzieć z najdrobnejszymi szczegółami. Za każdym razem po przebudzeniu miałam łzy na policzkach. Zastanawia mnie to czy przez sen można faktycznie płakać. W moim przypadku to mozlwe. Sny mają wiele tajemnic których człwoek nie jest w stanie odgadnąć...
odp...
Napisano 17-05-2005 16:02
, przez Quark31
mi tez zdarzylo sie plakac przez sen
moze jestem zbyt wrażliwy :P
ludzka psychika... do dzisiaj naukowcy ...
Napisano 27-05-2005 21:05
ludzka psychika... do dzisiaj naukowcy nie dają sobie z nią rady, być może dlatego, ze sami mają taką samą...
powtarzający się sen... może coś cię męczy?? jakiś stres?? sen nie będzie się powtarzać jeśli wewnętrzenie rozwiąrzesz tą sprawę ;)
reinkarnacja?? wierzę, nei wierzę okaze się po naszej agonii...
Leee czasami mi się o zdarza, to po ...
Napisano 08-06-2005 14:23
, przez Edycia_s
Leee czasami mi się o zdarza, to po przebudzeniu już nie wiem, czy mi się to stało naprawde w żyiu, czy po prostu juz mi się to kiedyś śniło :P

Pozdrawiam :)
[quote:18ffc1fae9]Deżawu jest ...
Napisano 11-06-2005 12:40
, przez WashuA
Deżawu jest wytlumaczone naukowo? ktos to wie? bo mnie to caly czas przesladuje...


Déja vu - uczucia, że dane wydarzenie już kiedyś nastąpiło, przy jednoczesnym przekonaniu o jego unikalności - doświadczyło wielu ludzi. Zazwyczaj towarzyszy temu zaniepokojenie oraz wrażenie pewnej nierzeczywistości sytuacji. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co dokładnie powoduje déja vu, ale powstało na ten temat kilka teorii.

Według jednej z wcześniejszych hipotez, zaproponowanych przez Sigmunda Freuda, déja vu następuje wówczas, gdy ktoś nagle przypomni sobie swoje nieświadome marzenie. Ponieważ nie zdaje sobie z niego sprawy, nie jest w stanie zidentyfikować jego treści, ma natomiast silne poczucie znajomości danej sytuacji.

Później zaczęto wyjaśniać déja vu w kategoriach przetwarzania informacji. W 1990 roku Herman Sno, psychiatra z Ziekenhuis de Heel w Zaandam w Holandii, sformułował teorię, że ślady pamięciowe są przechowywane w postaci jakby hologramów. W odróżnieniu od fotografii każda część hologramu zawiera wszystkie informacje potrzebne do odtworzenia pełnego obrazu. Ale im mniejszy fragment, tym bardziej zniekształcona powstaje z niego całość. Według Sno, déjà vu pojawia się, gdy jakiś niewielki fragment doświadczanej sytuacji zaczyna pasować do któregoś z przechowywanych wspomnień. W rezultacie takie zdarzenie powoduje powstanie zniekształconego obrazu wcześniejszego doświadczenia.

Déja vu próbują również wytłumaczyć teorie, zwane przez psychologów global matching models (modelami ogólnego dopasowania). Sytuacja może wydawać się znajoma z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ bardzo przypomina jakieś przechowywane w pamięci wydarzenie. Po drugie, uczucie znajomości zdarzenia może również pojawić się, gdy jest ono trochę podobne do wielu innych, uprzednio zapamiętanych

Znaczny postęp w rozumieniu zjawiska déja vu dokonał się również dzięki psychologii poznawczej oraz neuropsychologii. Naukowcy wyróżniają dwa rodzaje śladów pamięciowych. Podstawą niektórych są świadome wspomnienia. Na przykład większość z nas bez problemu potrafi przypomnieć sobie swój pierwszy pocałunek. Inne ślady - na przykład wywołane spotkaniem osoby, którą, jak nam się wydaje, znamy, lecz nie potrafimy sobie przypomnieć skąd - oparte są na zasadzie znajomości (familiarności). Według naukowców, w owym świadomym rozpoznawaniu uczestniczy kora przedczołowa i hipokamp. Natomiast w poczucie znajomości zaangażowane są inne obszary mózgu, przede wszystkim zakręt hipokampa oraz jego korowe połączenia. Josef Spatt z Neurologische Klinik Rosenhügel w Wiedniu utrzymuje, że déjà vu pojawia się wtedy, gdy zakręt hipokampa oraz związane z nim rejony mózgu zostają czasowo zaktywowane w momencie normalnego funkcjonowania kory przedczołowej oraz hipokampa. Powstaje wtedy silne wrażenie znajomości danej sytuacji, której jednak nie potrafimy świadomie rozpoznać.


http://www.swiatnauki.pl/?q=art&n=200211c

nie zupełnie o tym wspominałam, mam wrażenie, że gdzieć (w Focusie albo Świecie wiedzy) czytałam jeszcze inne wytłumaczenie tego zjawiska.
Mi śni się coś czasami, a gdy przyśni mi...
Napisano 09-12-2005 20:43
, przez J-23
Mi śni się coś czasami, a gdy przyśni mi się to drugi raz, to nie mogę dojść do tego czy śni mi się to poraz drugi czy to sobje wymyśliłem :(
Mi sie to zdarza.. A najczęściej to mi ...
Napisano 03-02-2006 20:29
Mi sie to zdarza.. A najczęściej to mi sie śni że przed czymś uciekam... Np jak by była 2 wojna światowa :wink:
przyszło...
Napisano 12-04-2006 08:39
, przez sandi18
ja swojego czasu miałam taki sam problem ale udało mia się odkryć że to co wydaje mi się że juz przerzywałam po prostu śniło mi się. wierze w sny. one są naszą podswiadoością i dlatego warto zwrucic na nie uwage. teraz staram sie zapamietywac te sny i jakoś dały mi one spokuj :D ale mimo wszystko to jest piękne śnic sobie przyszłość
Oczywiście...
Napisano 04-11-2006 09:47
, przez Hazuro
Mi się już to chyba śniło z 10 razy... Wracając ze szkoły uciekam przed kimś kto jedzie na motorze... Cudem udaje mi się uciec, albo się budzę. :)
Odp: Sen x 2...
Napisano 29-08-2007 22:20
, przez zenia
Witam.Mam problem.widze przyszłość.Może ktoś pomyśli że jestem wariat i że to jest niemozliwe ale to naprawde sie zdaża.Mam 16lat i to mnie przeraża bo kiedy ma sie cos złego stać widze to.Chciałbym wiedzieć czy są tez takie osoby jak Ja? odp.
Odp: Sen x 2...
Napisano 29-08-2007 22:27
, przez zenia
Witam.Mam problem.widze przyszłość.Może ktoś pomyśli że jestem wariat i że to jest niemozliwe ale to naprawde sie zdaża.Mam 16lat i to mnie przeraża bo kiedy ma sie cos złego stać widze to.Chciałbym wiedzieć czy są tez takie osoby jak Ja? odp.
Odp: Sen x 2...
Napisano 27-11-2009 17:01
ostatnio jakis miesiac temu snilo mi sie ze jechalam z mama samochodem(wracalysmy do domu). droga byla calkiem pusta lecz mama chciala pojechac skrotem.. skrecila w prawo, byly tam 3 nieoznakowane drogi(w lewo,prosto i prawo) mama rozmawiala prez tel i pojechala prosto... a tam... za drzewami naszym oczom ukazal sie ocean,morze...chcialysmy zawrocic..lecz nie bardzo bylo jak,gdyz droga prowadzila wprost do oceanu...w pewnym momencie widzialam wszystko jak z lotu ptaka..samochod sam zawrocil..odwrocilam sie i ujrzalam piekna plaze...przy samym wyjezdzie znajdowal sie plac zabaw.. siedzialo tam dziecko... pojechalysmy dalej.. bylo juz ciemno a my nadal niemoglysmy trafic do domu.. w koncu wjechalysmy na osiedle.. zaparkowalysmy i wysiadlysmy z samochodu... na trzepaku dalej siedzialo jakies dziecko,ktore po chwili zniknelo.. na tym sen sie zakonczyl... po tygodniu po tym snie moja kolezanka sie powiesila...

2 tyg temu znilo mi sie to samo tylko nie bylo dziecka ani na placu zabaw ani na trzepaku-dzien po tym moj kolega probowal sie powiesic... tydzien temu znow powtorka snu z pierwszego razu- kolega popelnia samobojstwo...

Nie wiem czy to przypadek,czy cos nie tak z moja glowa.... boje sie zasnac aby znow mi sie to nie przysnilo.. boje sie samej siebie....
Odp: Sen x 2...
Napisano 07-02-2010 15:25
Tak. Zdarzyło mi się mieć ten sam sen 20 razy.
Odp: Sen x 2...
Napisano 17-03-2010 19:04
Nie tylko dwukrotnie. Postanowiłam założyć zeszyt w którym będę pisać co mi się śniło.
Odp: Sen x 2...
Napisano 27-03-2010 20:48
, przez ojtek88
Mi się sniło dwa razy że biegłem za pociągiem żeby wsiąść a nie mogłem biegłem i biegłem a pociąg mi uciekał aż w końcu wziąłem rękę podniosłem wagon i chciałem otworzyć drzwi żeby wsiąść i tu się sen urwał i tak dwa razy. Ale strasznie się namęczyłem bo przez cały czas biegłem :/ widocznie nie mogłem wogóle wsiąść a nie wiem czemu. dziwne
pytanie:
odpowiedź: